SON DAKİKA
Hava Durumu

İsrail'e tepki gösteren Teoman, Vasiyetini Açıkladı

Ünlü rock müzisyeni Teoman, verdiği son röportajda hem kişisel hayatı hem de politik görüşleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Teoman, vasiyetini de açıklayarak, ölümünden sonra birikimlerinin nasıl dağıtılacağını belirtti. Günaydın'dan Tuba Kalçık’a konuşan Teoman, müzik yolculuğunu, baba olma deneyimini ve dünya görüşlerini samimiyetle paylaştı.

Haber Giriş Tarihi: 23.06.2024 21:20
Haber Güncellenme Tarihi: 23.06.2024 21:30
Kaynak: Haber Merkezi
İsrail'e tepki gösteren Teoman, Vasiyetini Açıkladı

Teoman, kanuni düzenlemeler nedeniyle vasiyetini istediği gibi yazamadığını belirtti. Ancak, ölümünden sonra birikimlerinin dörtte birinin çocuk esirgeme kurumuna gideceğini, gerisinin ise doğal mirasçısı olan kızına kalacağını açıkladı. Teoman, "Kendimi baba olarak çok beğenmiyorum ama kızımın bu konuda derdi yok. Ona güven duygusu vermeye çalışıyorum," dedi. Kendi çocukluğunda yaşadığı güvensizlik hissini kızına yaşatmamak için çabaladığını vurguladı.

Modern Ebeveynlik ve Toplumsal Eleştiriler

Günümüz ebeveynlerinin çocuklarını birer proje gibi büyüttüklerini eleştiren Teoman, zengin ve modern kesimlerin çocuklarına yanlış değerler aşıladığını belirtti. "Geleneksel aileleri daha makul bulduğum anlar oluyor ve daha alt gelir grubundaki aileleri daha çok beğeniyorum," diyerek, zenginlerin dünyasının kendi dünyası olmadığını ifade etti.

İsrail'e ve Irkçılığa Tepki

İsrail’in Filistin politikasına da değinen Teoman, İsrail'in sertlik yanlısı tutumunu eleştirdi. İsrail'in Müslümanlar hakkında yaptığı korkunç söylemleri hatırlatan Teoman, ırkçılığın sadece Batı'da değil, dünyanın her yerinde yaygın olduğunu söyledi. "Irkçılık ne yazık ki dünyanın her yerine yayılmış durumda. İnsanoğlu temelde ırkçı ve bencil ne yazık ki," diyerek, bu konuda duyarlı insanların azınlıkta olduğunu belirtti.

Müzik Üzerine Görüşleri

Teoman, Batı'nın müzikal açıdan abartıldığını düşünen bir karakter üzerinden, doğu müziğinin de en az Batı müziği kadar zengin olduğunu vurguladı. "Batı, kültürel hegemonyasını bütün dünyaya yutturdu diye düşünüyorum. Müzik, müziktir, nasıl olacağını o müziği yapanlar belirler, dinleyici seçer ne dinleyeceğini," dedi. Türkiye'nin yıllarca arabesk müziğe saygısızlık ettiğini de belirten Teoman, herkesin istediği müziği dinlemede özgür olduğunu ifade etti.

Eurovision Hakkında

Teoman, Eurovision hakkında da samimi açıklamalarda bulundu. Çok gençken sadece eğlenmek amacıyla Eurovision’a katılmak istediğini belirtti ve müzik olarak hiçbir zaman ciddiye almadığını söyledi. "Eurovision'un Türkiye için tek avantajı ülke tanıtımı olabilir. Müziğin yarışması olmaz zaten benim fikrime göre," dedi.

Teoman’ın bu açıklamaları, sadece müziğiyle değil, düşünceleriyle de gündeme gelmeyi sürdüren sanatçının, hayat ve sanat konusundaki derin görüşlerini bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.