SON DAKİKA
Hava Durumu

Özgür Özel'den Staj ve Çıraklık Mağdurlarına Destek: Mitinge Katılacağını Açıkladı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, staj ve çıraklık sigortası mağdurlarının sorunlarına dikkat çekmek için düzenlenen mitinge katılacağını duyurdu. Özel, geçtiğimiz hafta İstanbul'da gerçekleştirdiği 'Büyük Eğitim Mitingi'nin ardından bu hafta sonu Ankara'da düzenlenecek 'Büyük Emekli Mitingi'ne de katılacağını belirtti. Haziran başında ise Rize'de 'Çay Mitingi' düzenleyeceğini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2024 17:30
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2024 17:30
Kaynak: Haber Merkezi
Haberyazilimi.com
Özgür Özel'den Staj ve Çıraklık Mağdurlarına Destek: Mitinge Katılacağını Açıkladı

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu tarafından düzenlenen mitinge Özel'in katılımı, mağdurlar için önemli bir destek olarak değerlendiriliyor. Federasyon, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamındaki çıraklar ve staj yapan öğrencilerin sigorta kartlarının karşılıksız olduğunu belirterek, fiili çalışma dönemlerinin başlangıcı olarak sigorta başlangıç tarihlerinin kabul edilmesini talep ediyor.

Özgür Özel'in Açıklamaları

Özel, miting davetini alıntılayarak şu ifadeleri kullandı:
"Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu’nun ve çok sayıda staj mağdurunun İstanbul’da yapacaklarını duyurdukları miting davetini aldım. Cumhuriyet Halk Partisi olarak staj ve çıraklık sigortası mağdurlarının sorunları çözülene kadar yanlarında durmaya devam edeceğiz."

Miting Programları

Özgür Özel, geçtiğimiz hafta İstanbul'da düzenlediği 'Büyük Eğitim Mitingi'nde olduğu gibi, bu hafta sonu Ankara'da gerçekleştirilecek 'Büyük Emekli Mitingi'nde de yer alacak. Haziran başında ise Rize'de 'Çay Mitingi' düzenleyecek olan Özel, emekçi ve mağdur kesimlerin sorunlarına dikkat çekmeyi sürdürecek.

Mağdurların Talepleri

Staj ve çıraklık sigortası mağdurları, sigorta kartlarının karşılıksız olduğu ve fiili çalışma dönemlerinin başlangıcının sigorta başlangıç tarihi olarak kabul edilmediği gerekçesiyle uzun süredir mağduriyet yaşıyor. Federasyon, bu mağduriyetlerin giderilmesi için düzenlediği mitinglerde, yetkililere çağrıda bulunarak gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ediyor.

Özgür Özel'in Desteği ve Beklentiler

Özgür Özel'in bu desteği, staj ve çıraklık sigortası mağdurları için büyük bir moral kaynağı olacak. Özel ve Cumhuriyet Halk Partisi, bu konuda mağdurların yanında durarak sorunların çözülmesi için mücadele etmeye devam edeceklerini belirtti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.