SON DAKİKA
Hava Durumu

Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlara Kallavi Zam Yaptı! 65 Yaş Aylığı, Evde Bakım Maaşı, Aile Destek, Engelli Maaşı…

Yaklaşan Temmuz ayıyla birlikte memur maaşlarına yapılacak zamların yanı sıra, 65 yaş aylığı, evde bakım parası, engelli maaşı gibi sosyal destek ödemelerinde de önemli artışlar bekleniyor. Merkez Bankası'nın tahminlerine göre yapılan açıklamalar, bu ödemelerde ciddi bir yükseliş olacağını öngörüyor. İşte, detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 29.04.2024 15:02
Haber Güncellenme Tarihi: 29.04.2024 15:02
Kaynak: Haber Merkezi
Haberyazilimi.com
Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlara Kallavi Zam Yaptı! 65 Yaş Aylığı, Evde Bakım Maaşı, Aile Destek, Engelli Maaşı…

Merkez Bankası'nın verilerine göre, Temmuz ayında memur maaşlarına oranında bir zam yapılacak. Ayrıca, 6 aylık enflasyon oranına göre memur maaşlarına da ilave zamlar yapılacak. Bu durum, sosyal destek ödemelerinde de büyük artışlara neden olacak.

SOSYAL YARDIMLARA ZAM

Temmuz ayında güncellenecek olan 65 yaş aylığı, evde bakım parası ve engelli aylıklarında belirli oranlarda artış bekleniyor. Özellikle engelli aylıklarında %20'lik bir zam öngörülüyor. Bu artışlar, sosyal destek ödemelerini de etkileyerek vatandaşların yaşam standartlarını yükseltecek.

DETAYLAR

- 65 Yaş Aylığı: Ocak 2024'te %49,25'lik bir zamla 3.504,84 TL'ye yükseltilen 65 yaş aylığının, Temmuz ayında 4.206 TL'ye çıkması bekleniyor.
- Engelli Aylığı: Ocak-Temmuz 2024 arasında engelli aylıklarında yapılan belirlemelere göre, %20 oranında bir zam durumunda bu ödemelerin sırasıyla 3.357 TL, 5.036 TL ve 3.357 TL'ye yükselmesi öngörülüyor.
- Evde Bakım Parası: Şu anda 7.608 TL olan evde bakım parasının Temmuz ayı zammından sonra 9.130 TL olması bekleniyor.
- SED Ödemeleri: Okul öncesi çocuklar için %20'lik bir artışla 4.336 TL'ye, ilköğretimde okuyan çocuklar için 6.505 TL'ye çıkması beklenen Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemeleri de artacak.

Temmuz ayında yapılacak zamlarla birlikte sosyal destek ödemelerinde büyük artışlar bekleniyor. Bu artışlar, vatandaşların yaşam standartlarını yükselterek ekonomik anlamda destek sağlayacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.