SON DAKİKA
Hava Durumu

İngiltere hükümetinden şok eden çağrı: Su ve gıda stoklayın

İngiltere hükümeti, vatandaşlarına acil durumlar için üç günlük konserve yiyecek ve su stoğu yapmaları uyarısında bulundu. Başbakan Yardımcısı Dowden, bu hazırlıkların içinde pratik bilgilerin de yer aldığını belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 23.05.2024 21:26
Haber Güncellenme Tarihi: 23.05.2024 22:01
Kaynak: Haber Merkezi
İngiltere hükümetinden şok eden çağrı: Su ve gıda stoklayın

Birmingham Live haberine göre: İngiltere'de hükümet, vatandaşlarını "üç günlük konserve yiyecek ve su" stoklamaları konusunda uyardı. Hükümetin Birleşik Krallık'ın tehditlere karşı daha dayanıklı olmasını sağlama çabasının bir parçası olarak, acil durumlarda ne yapılması gerektiği konusunda vatandaşlarına tavsiyelerde bulundu.

Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden konu ile ilgili yeni bir web sitesi açıkladı. "Hazırlık" web sitesi, haneleri kişi başına günde en az üç litre içme suyu temin edecek şekilde şişelenmiş su stoklamaya çağıracak. İnsanlar ayrıca konserve et, sebze ve meyve gibi "pişirilmesi gerekmeyen" bozulmayan yiyeceklere de ihtiyaç duymalıdır. Pakette bir konserve açacağı, pil veya kurmalı fenerler ve radyolar, ıslak mendiller ve bir ilk yardım çantası bulunmalıdır.

Süpermarketleri ve diğer perakendecileri temsil eden İngiliz Perakende Konsorsiyumu'ndan Andrew Opie, "Evde bir miktar ek yiyecek bulundurmak mantıklı olsa da, çoğu hane, dolapta zaten yeterince bozulmayan yiyecek bulunduğunu görecek" dedi.

Londra Savunma Konferansı'nda konuşan Bay Dowden, bugün önlemlerin "stoklama değil, makul önlemlerle ilgili" olduğunu vurgulayarak ve "Hazırlık" web sitesinin, hükümetin ulusal risk kaydında ayrıntılı olarak açıklanan tehditlere karşı "hane halkının bu hazırlıkları yapması için pratik bilgiler" sunduğunu söyledi.

Dowden ayrıca, "Bölgesel su baskını elektrik kesintilerine yol açabilir ve su kesintisine yol açabilir" dedi. "Bir selin geri çekilmesinin ne kadar zaman aldığını düşünürseniz, basit bir ifadeyle üç gün dayanıklı olursanız o dönemde mağazalara inme endişesi duymazsınız."

Dowden şunları ekledi: "Kendilerini dayanıklı kılmak için adımlar atan her ilave kişi, bir kriz vurduğunda hükümetin hazır olmayan ve dirençli olmayan insanlara daha fazla odaklanabileceği anlamına gelir." Bir acil durum ev kiti , acil durum iletişim numaralarının bir listesini, pille çalışan bir el feneri ve yedek pilleri veya kurmalı bir el feneri ve pille çalışan radyo ve yedek pilleri veya bir kurmalı radyoyu içermelidir .

Gerekli ilaçları, ilk yardım çantasını, üç günlük şişe suyu ve tükenmez hazır yiyecekleri, bir kalem, kağıt, çakı ve düdük ile evinizin yedek anahtarlarını ve yedek anahtarlarını içermelidir. araba ve yedek gözlük veya kontakt lensler.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.