Son Dakika! THY Uçağı Türbülansa Girdi: 30 Yaralı

tarafından
78
Son Dakika! THY Uçağı Türbülansa Girdi: 30 Yaralı

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-New York seferini yapan uçağı inişe 45 dakika kala havada türbülansa girdi. THY, 30 kişinin çeşitli yerlerinden yaralandığını ve kontrol için hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

Türk Hava Yolları’na ait İstanbul – New York seferini yapan TK 001 sefer sayılı Boeing 777-300ER tipi yolcu uçağı inişine az bir süre kala türbülansa girdi.

4 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Türbülansa giren uçağın saat 17.30 sıralarında JFK Havalimanı’na iniş yaptığı, 28 yolcu ve 2 kabin memurunun çeşitli yerlerinden yaralandığı bildirildi. Yaralı kabin görevlilerinden birinin bacağının kırıldığı, yaralanmaların geri kalanının kesik ve morluklar gibi ufak yaralanmalar olduğu belirtildi.

LİMAN İDARE SÖZCÜSÜ: GÜVENLİ ŞEKİLDE İNDİ

Liman İdaresi sözcüsü Steve Coleman, Türk Havayolları uçağının inişten 45 dakika önce aşırı türbülans yaşadığını, yaralanan dört kişinin Jamaika Tıp Merkezi ve Queens Hastanelerine gönderildiğini, bir mürettabatın ayağının kırıldığını söyledi. Coleman, diğer küçük yaralanmaların havaalanı terminalinde tedavi edildiğini ve Türbülansa giren THY Uçağının saat 17.30’da JFK Uluslararası Havaalanına güvenli bir şekilde indiğini söyledi.

THY: HASTANEYE KALDIRILDILAR

THY, 326 yolcunun olduğu uçakta 28 yolcunun ve 2 kabin memurunun yaralandığını açıkladı. THY, yaralıların kontrol amacıyla hastaneye kaldırıldığını duyurdu.